Бошыбаев Тұргынбек Балғабайұлы

TurginbekАты-жөні, тегі- Бошыбаев Тұргынбек Балғабайұлы
Лауазымдық қызметі- Қазақстан тарихы және құқық, экономика негіздері кафедрасының аға оқытушысы
Сот.номер: 87781347735
Оқытатын пәндері - ҚР Конституциялық құқығы, ҚР еңбек құқығы, ҚР азаматтық құқығы, Орта білім беру аясында нормативтік құқықтық актілер мен іс қағаздар жүргізу
Ғылыми (академиялық) дәрежесі (болған жағдайда)- заң ғылымдарының магистрі
Ғылыми (академиялық) атағы (болған жағдайда)- жоқ
Даярлау бағыты және (немесе) мамандықтың атауы – 5В011500 – «Құқық және экономика негіздері»
Біліктілігін арттыру және (немесе) кәсіби қайта даярлау туралы мәліметтері (болған жағдайда)-
1. «Жоғарғы оқу орындарында интерактивті оқыту әдістемесі ». КазЭУ им.Т.Рыскулова. 21-23.12.2009. 2. Қазақстан Республикасы педагогикалық қызметкерлердің біліктілігін арттыру. ФАО «БКҰО» «Өрлеу» ҚР білім саласындағы басқарушы және ғылыми-зерттеу қызметкерлерінің біліктілігін көтеру республикалық институты. 08.11.2013ж.
Жалпы еңбек өтілі- 22 жыл.
Мамандық бойынша еңбек өтілі-22 жыл
Ғылыми еңбектерінің көлемі мен (атауы) –
1. Н.Ә.Назарбаевтың «Тарих толқынында» еңбегінің мәні мен маңызы аттығылыми мақала «Н.Ә.Назарбаев феномені: саяси ұстанымы мен бастамалары» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференциясының еңбектері 1 том, Шымкент 2018.
2. «Кәсіптік бағдар беру жұмысы-білім алушыларға кәсіби бағдар берудің мүмкіндіктері ретінде» атты ғылыми мақала 4 сәуір 2018 жылы «Цифрлы Қазақстан» бағдарламасындағы инновациялық экожүйелердің дамуы: мәселелері мен болашағы» тақырыбындағы аймақтық ғылыми-тәжірбиелік конференция-сында жарық көрді.
3. «Жаңа технологияларды пайдалану арқылы кәсіби құзыреттілікті қалыптастыру» атты ғылыми мақала «Төлегенов оқулары-2018», «Рухани жаңғыру аясында білім беруде «цифрлы білім беру-озық білім мен құзыреттілік» атты халықаралық ғылыми-тәжірбиелік конференциясының материалдары 12 сәуір 2018 жыл.
4. «Құқықтық тәрбие берудің маңызы» атты ғылыми мақала «Төлегенов оқулары-2018», «Рухани жаңғыру аясында білім беруде «цифрлы білім беру-озық білім мен құзыреттілік» атты халықаралық ғылыми-тәжірбиелік конференциясының материалдары 12 сәуір 2018 жыл.
5. «Қазақ құқығындағы мұсылман құқығы нормалары» Жас ғалымдар ғылыми еңбектерінің жинағы 2018 жыл.
6. Қазақ ұлтының санасында сақталып, оның қоғамдық өміріне мінсіз қызмет еткен билер соты. //«Білім берудегі сандық технологиялар: мәселелері мен келешегі» халықаралық ғылыми-практикалық конференциясының материалдары. Арқалық қ., 17 қазан 2018 ж
7. Тәуке ханның саяси-құқықтық реформалық қызметі.// «Қазіргі замандағы ғылым және білімнің дамуындағы тенденциялар» «Уәлиев оқулары-2018»: Халықар. ғыл.-тәжір. конф. матер. жинағы. – Өскемен: С. Аманжолов атындағы ШҚМУ.
8. Қазақстандағы сыбайлас жемқорлықпен күрес: құқықтық қалыптасуы мен дамуы// Қазақстан тарихы-ғылыми-әдістемелік журналы, №9 2018 жыл.
9. Қазақ құқығындағы мұсылман құқығы нормалары.// Оңтүстік-Орал мемлекеттік гуманитарлық-педагоги-калық университеті мен Ы.Алтынсарин атындағы АрқМПИ ғалымдарының ғылыми еңбектер жинағы – 2018.
10. Торғай ескерткіштерінің тарихи мәні.// «Қазақстанның киелі жерлерінің географиясы: өлкетанулық мәселелері мен болашағы» халықаралық ғылыми-практикалық конференциясының материалдары 12 сәуір 2019 жыл.
11. «Әлеуметтік қызметті реттеудің құқықтық негіздері//(Біліктілікті арттыру, қайта даярлау бойынша// «Қазақ тарихы» ғылыми –әдістемелік журнал № 7, 2019ж.
12. «Бала құқықтарын қорғау: теориялық және тәжірбиелік аспектілері»// «Қоғамның әлеуметтік және рухани жаңаруы жағдайындағы білім берудің сапасын жоғарылату» «Алтынсарин оқулары - 2020» халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясында 7 ақпан 2020 жылы
Оқу құралдары мен саны , шығу мерзімі (атауы )-
1. «Еңбек құқығы» тәжірбиелік көмекші оқу құралы 2002 жыл.
2. «Қазақстан Республикасы қылмыстық құқығындағы жаза жүйесінің қалыптасуы мен дамуы»- Арқалық, 2013 жыл.
3. «Еңбек даулары және олардың қаралу тәртібі: теория мен тәжірбие» - Арқалық, 2016 жыл.
4. Құқық пәндері тестілер жинағында. // АрқМПИ РББ, Арқалық қ., 2018ж. ISBN 97.
5. Еңбек құқығы мәселелері : сұрақ және жауап. АрқМПИ РББ, Арқалық қ., 2019ж.