Досмағұлова Қаламкүл Қапенқызы

kalamkasАты-жөні, тегі: Досмағұлова Қаламкүл Қапенқызы
Байланыс нөмері: 87781343088
Жүргізетін пәндер: Органикалық химия, Биохимия, ЖМҚ химиясы,, Компьютерлік химия
Ғылыми дәрежесі: Педагогика ғылымдарының магистрі
Оқыту бағытының атауы (білім беру бағдарламасы): 6В01504-Химия, 6В01505-Биология, 6В01510-Химия-биология
Кәсіби қайта даярлау және білімін жетілдіру туралы мәлімет:
2018 ж. - Жоғары оқу орындары профессорлық-оқытушылық құрамының біліктілігін арттыруға арналған ПОҚ біліктілігін арттыру курсы. Қ.Сатпаев атындағы Қазақ Ұлттық техникалық университеті, Алматы
2017 ж. - «Жаңартылған білім беру мазмұны аясындағы жоғары оқу орындарындағы заманауи педагогикалық технологиялар» тақырыбында біліктілікті арттыру курсы. «Өрлеу», Алматы
Жалпы еңбек өтілі: 25 жыл
Мамандық бойынша еңбек өтілі: 25 жыл
Ғылыми басылымның саны және атауы: 62. Scopus база мәліметіндегі басылымда -1, Шетел -8, халықаралық – 31, республикалық – 20, аймақтық – 3
1. Досмагулова К.К., Нүркенова Ə.Д. Химиялық білім үдерісінде қолданылған компьютерлік моделдеудің мәні. Қоғамның әлеуметтік және рухани жаңаруы жағдайындағы білім берудің сапасын жоғарлату. Халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясының материалдары. Арқалық қ. 07 ақпан 2020 ж.
2. Коразбекова К.У., Досмагулова К.К., Сәлімжанов Н.Ө. «Жаратылыстану бағытындағы мамандарды дайындауда заманауи сандық технологияларды қолданудың алғы шарттары». «Қоғамның әлеуметтік және рухани жаңаруы жағдайындағы білім берудің сапасын жоғарлату» тақырыбында Халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясының материалдары. Арқалық қ. 07 ақпан 2020 ж.
3. Кемелбаева А.К., Досмагулова К.К., Хамит А.Ж., Нүркенова Ə.Д. Химия сабақтарында үш тілділікті қолданудың маңызы. Жаратылыстану-ғылыми білім беруде жаңартылған білім беру мазмұнының мақсатын жүзеге асырудың теориясы мен практикасы. Халықаралық ғылыми-практикалық конференция материалдары. Алматы қ., 14-15 қараша 2019ж.
4. Кемелбаева А.К., Досмагулова К.К., Нүркенова Ə.Д. Химия және биология сабақтарында жаңа форматтағы жеті модулді пайдаланудың тиімді жолдары. Интерноционализация и инновация в области Высшего образования тақырыбында Халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясының материалдары. Шымкент қ., 24-25 қазан 2019ж.
5. Хамит А.Ж., Досмагулова К.К., Нүркенова ƏД. Метод интерактивного обучения на уроках химии. Современный учитель дисциплин естественно научного цикла. Сборник материалов Международной научно-практической конференции. Ишим 2019г.
6. Досмагулова К.К. «Принципы разработки методической системы и содержания опытов по химии в системе проблемного обучения». «Современный учитель дисциплин естественнонаучного цикла» Сборник материалов международной научно-практической конференции (15–16 февраля 2019 г.) Ишим
7. Досмагулова К.К. «Диалогтік оқытудағы іс–әрекеттік көзқарас пен мотивацияны қалыптастыру». «Білім беру мазмұнының жаңаруы мен жаңғыртуы жағдайындағы бәсекеге қабілетті педагогикалық кадрларды даярлау»тақырыбындағы «Алтынсарин оқулары-2019» республикалық ғылыми-тәжірибелік конференция материалдары 31 қантар 2019 ж.
8. Досмагулова К.К., Хамит А.Ж. «Ақпараттық технологияны жаратылыстану пәндерінде қолданудың тиімділігі». «Рухани жаңғыру» аясында білім беруде «Цифрлы білім беру – озық білім мен құзыреттілік» тақырыбында «Төлегенов оқулары-2018» халықаралық ғылыми-практикалық конференциясының материалдары, Арқалық қ., 12 сәуір 2018 ж.
9. Досмагулова К.К., Хамит А.Ж. «Химия курсын компьютерлік моделдеу арқылы оқытудың тиімділігі» «Білім берудегі сандық технологиялар мәселелері мен келешегі» халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясының материалдары, Арқалық қ, 17 қазан 2018 ж.
10. Досмагулова К.К., Хамит А.Ж. «Табиғи ресурстарды тиімді пайдалану және қорғау мәселелері». «Туран-Астан» университетіне 20 жыл қарсаңында, «Қазақстантану-11» халықаралық ғылыми конференциясының материалдары, Астана қ., 24-25 қараша 2017 ж.
Оқу-әдістемелік құралдың саны және атауы:
1. Досмагулова К.К., Кемелбаева А.К., Хамит А.Ж., Нүркенова Ə.Д. Химиядан есептер шығару әдістемесі. Оқу-әдістемелік нұсқаулық. - Арқалық: АрқМПИ, 2020 ж.
2. Досмагулова К.К., Кемелбаева А.К., Хамит А.Ж., Нүркенова Ə.Д. Жоғарғы молекулалық қосылыстар. Оқу-әдістемелік құрал. - Арқалық: АрқМПИ, 2020 ж.
3. Досмагулова К.К., Кемелбаева А.К., Хамит А.Ж., Нүркенова Ə.Д. Компьютерлік химия (зертханалық жұмыстар). Оқу-әдістемелік нұсқаулық, - Арқалық: АрқМПИ, 2020 ж.
4. Досмагулова К.К., Хамит А.Ж. Химияны кіріктірілген технология қолданып оқыту. Оқу-әдістемелік нұсқаулық, - Арқалық: АрқМПИ, 2018 ж. - 58 б.
5. Досмагулова К.К., Хамит А.Ж. Биохимия. Оқу-әдістемелік нұсқаулық, - Арқалық: АрқМПИ, 2018 ж. - 87 б.
6. Досмагулова К.К., Хамит А.Ж. Нүркенова Ə.Д. Химиялық технология. Электронды оқулық. - Арқалық: АрқМПИ, 2018 ж.
7. Досмагулова К.К., Хамит А.Ж., Нүркенова Ə.Д. Бейорганикалық химия. Электронды оқулық. - Арқалық: АрқМПИ, 2018 ж.
8. Досмағұлова Қ.Қ. Физикалық және коллоидтық химия. Электронды оқулық. - Арқалық: АрқМПИ, 2017 ж. -80 бет., 3,95 ш.б.т
9. Досмагулова К.К Химиядан ақпараттық технологияларды қолдану әдістері. Оқу-әдістемелік нұсқаулық. - Арқалық: АрқМПИ, 2017 ж.
10. Досмағұлова К.К. Органикалық химияны оқытуда қолданылатын дидактикалық тапсырмалар. Әдістемелік нұсқаулық. - Арқалық: АрқМПИ, 2016 ж.