Нұрханов Марғұлан Әбілбекұлы

Margulan4Аты-жөні, тегі: Нұрханов Марғұлан Әбілбекұлы
Қызметі: аға оқытушы
Байланыс нөмері: 87781773598
Жүргізетін пәндер: Геология негіздері, Физикалық география негіздері, Рекреациялық география, Халықаралық туризм, Тұрғындар географиясы
Оқыту бағытының атауы (білім беру бағдарламасы): 6В01506-География, 6В01511-География-тарих
Кәсіби қайта даярлау және білімін жетілдіру туралы мәлімет:
2017 ж. – «Заманауи педагогикалық технологиялар» тақырыбында оқытушылардың біліктілігін аттыру курстарының білім беру бағдарламасы (240 сағат), «Өрлеу» біліктілікті арттыру ұлттық орталығы, Алматы
2017 ж. - әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті жанындағы Біліктілікті арттыру және қосымша білім беру институтында «Жоғары мектеп менеджменті» курсы (72 сағат).
2017 ж. - International Forum “Multilingual Education: Theories and Practices”. Eva Smetanova, PaedDr. PhD. University of SS.Cyril and Methodius, Trnava, Slovakia
2016 ж. - Philosophy of Education in the context of Globalization and European integration processes. 21st to 29th October 2016 (36 hours). Jan Danek, prof. PaedDr. CSc. Universityof Ss. Cyril and Methodius, Trnava, Slovakia
2016 ж.- Education for Sustainable Development: Theory and Practice across Higher Pedagogical Education. Ibrahim Atalay, Seminar author, Prog. Honoris Causa Prof. Dr. Mehmet Akif Ersoy University, Burdur, Turkey
Жалпы еңбек өтілімі: 25 жыл
Мамандық бойынша еңбек өтілі: 25 жыл
Ғылыми басылымның саны және атауы: 18. Шетел – 3, халықаралық – 12, республикалық – 4, аймақтық – 2
1. Нурханов М.А., Балыкбаева Г.Ш., Аятов А.С. Значение игровых технологий в обучении географии. СОВРЕМЕННЫЙ УЧИТЕЛЬ ДИСЦИПЛИН ЕСТЕСТВЕННОНАУЧНОГО ЦИКЛА. Сборник материалов Международной научно-практической конференции. 15-16 февраля 2019г. г.Ишим.
2. Нурханов М.А., Балыкбаева Г.Ш. Географиялық өлкетану мен жұмыстарының әдістері мен негізгі мазмұны. «ҚАЗАҚСТАННЫҢ КИЕЛІ ЖЕРЛЕРІНІҢ ГЕОГРАФИЯСЫ: ӨЛКЕТАНУДЫҢ МӘСЕЛЕЛЕРІ МЕН БОЛАШАҒЫ» тақырыбындағы халықаралық ғылыми-практикалық конференциясының МАТЕРИАЛДАРЫ. 12 СӘУІР 2019 Арқалық қ.
3. Аяпбекова А.Е., Құрсабаев М.Қ., Нурханов М.А. Геожүйе өркениетінің тарихи-археологиялық құндылықтары. «ҰЛЫ ДАЛА ӨРКЕНИЕТІНІҢ МАҢЫЗЫ МЕН ҚҰНДЫЛЫҚТАРЫ» атты халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясына арналған. ҚАЗАҚСТАННЫҢ ҒЫЛЫМЫ МЕН ӨМІРІ Жорналының №4 (80) 2019. Шымкент қаласы.
4. Нурханов М.А., Балыкбаева Г.Ш. География пәнінен оқытуда ақпараттық технологияны қолдану. «БІЛІМ БЕРУДЕГІ САНДЫҚ ТЕХНОЛОГИЯЛАР МӘСЕЛЕЛЕРІ МЕН КЕЛЕШЕГІ» тақырыбындағы халықаралық ғылыми –тәжірибелік конференциясының МАЕРИАЛДАРЫ. 17 қазан 2018 Арқалық.
5. 1.Нурханов М.А., Қалқашев С.Ғ., Сәлімжанов Н.Ө. Тенденции развития туристского рынка Республики Казахстан. Материалы международной научно-практической конференции «Модернизация естественнонаучного образования в условиях обновленного содержания» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция материалдары. 2-3 март, 2017г. г.Алматы
6. Нурханов М.А., Калкашев С.Г., Иманкулов К.Е., Байгукин Г.Т. Торғай өңірінің топонимдерінің қалыптасуы. «ГЕОГРАФИЯНЫҢ ӨЗЕКТІ МӘСЕЛЕЛЕРІ» атты халықаралық ғылыми практикалық конференцияның еңбектер жинағы 17 қараша 2017 жыл. Астана қаласы. Л.Н.Гумилев атындағы ЕҰУ.
7. Нурханов М.А., Балыкбаева Г.Ш. , Иманкулов К.Е. Развития туристского рынка в республике Казахстан. Материалы ХХХ Международный научно-практической интернет-конференции «Тенденции и перспективы развития науки и образования в условиях глобализации» 28 ноября 2017 года. Переяслав – Хмельницкий. Украина.
8. Иманкулов К.Е. , Нурханов М.А., Калкашев С.Г. Шоқан Уәлихановтың қазақ жеріндегі топонимикалық зерттеулері. Материалы ХХХ Международный научно-практической интернет-конференции «Тенденции и перспективы развития науки и образования в условиях глобализации» 28 ноября 2017 года. Переяслав – Хмельницкий. Украина.
9. Байгукин Г.Т., Нурханов М.А., Сәлімжанов Н.Ө., Аятов А.С. Шөлейттену – ғаламдық мәселе. Материалы ХХХ Международный научно-практической интернет-конференции «Тенденции и перспективы развития науки и образования в условиях глобализации» 28 ноября 2017 года. Переяслав – Хмельницкий. Украина
Оқу-әдістемелік құралдың саны және атауы: 6
1. Нурханов М.А. , Балыкбаева Г.Ш., Калкашев С.Ғ. Жалпы жертану пәнінен дәріс кешені. - АрқМПИ, Арқалық қ., 2018 ж., 73 бет. (ISBN 978-601-7556-10-5).
2. Нурханов М.Ә., Калкашев С.Ғ. ТМД-ның физикалық географиясы пәнінен жүргізілетін зертханалық жұмыстар. Оқу-әдістемелік нұсқаулық. – Арқалық: АрқМПИ, №9. 24.03. 2016 ж. С-36.
3. Нурханов М.Ә., Иманкулов К.Е. Материктер мен мұхиттардың физикалық географиясы пәнінің таңдау компоненттеріне арналған әдістемелік нұсқаулық. АрқМПИ, Арқалық қаласы, 2016. ISBN978-601-7556-89-1
4. Нурханов М.Ә., Молдрахметова О.М., Калкашев С.Ғ. Жалпыжертану пәнінен жүргізілетін зертханалық жұмыстар. Оқу-әдістемелік нұсқаулық.– Арқалық: АрқМПИ, №4. 26.11. 2014г. Б-77.
5. Нурханов М.А. Лабораторные занятия по общему землеведению. Оқу-әдістемелік нұсқаулық. АрқМПИ, №4. 26.11.2014г. С-96.
6. Нурханов М.А. Лабораторные занятия по физической географии материков и океанов. Оқу-әдістемелік нұсқаулық. АрқМПИ, №4. 26.11. 2014г. С-65.