Жаңалықтар (810)

Қ.Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университеті ұйымдастырған студенттердің ең үздік ғылыми жұмысына арналған республикалық байқауда І-ші (ақпан, 2022ж.) және ІІ-ші (мамыр, 2022ж.) кезеңдерінің қорытындысы бойынша 2 орынды Ы.Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық институтының «Жаратылыстану және ақпараттандыру» факультетінің «География» білім беру бағдарламасының 3-курс студенті Серікбай Дариға Жомартқызы иеленді. Ғылыми жетекшісі аға оқытушы, магистр Калкашев Сағынғали Ғабизиятұлы.

30 мамыр күні Ы.Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық институты қабырғасында Қазақстан халқы Ассамблеясы, Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Этносаралық қатынастарды дамыту комитеті, «Қоғамдық келісім» РММ ұйымдастыруымен саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне арналған «Тарихтан тағылым – өткенге тағзым»//«Память во имя будущего» халықаралық жобасы аясында «Саяси қуғын-сүргін: тарих тағылымы және қазіргі заман» (А.Байтұрсынұлының 150 жылдығына орай)» форумы өтті.

Мамыр айының 20-шы жұлдызында Арқалық қаласы әкімдігінің қалалық тілдерді оқыту орталығының ұйымдастыруымен А.Байтұрсынұлының 150 жылдық мерейтойы аясындағы іс-шаралар шеңберінде «МЕМЛЕКЕТТІК ТІЛДІ ҮЙРЕТУ: тәжірибе, әдіс, инновация» тақырыбындағы өңірлік семинар өтті.

2022 жылғы 18 мамырда Ы.Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық институтында Президент Қасым-Жомарт Тоқаевтың Конституцияға өзгертулер мен толықтырулар енгізу жөніндегі референдумға байланысты Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы, «AMANAT» партиясы Арқалық қалалық филиалының атқарушы хатшысы Тасмағанбет Сабыржан Нурсалиевич, Арқалық қалалық мәслихатының хатшысы Гулбану Төкеновна Елтебаеваның қатысуымен институт қызметкерлерімен кездесу өтті.

«Ы.Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық институты» коммерциялық емес акционерлік қоғамы Қазақстан Республикасы, 110300, Арқалық қаласы, Әуелбеков көшесі, 17 мекенжайы бойынша орналасқан «Ы.Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық институты» коммерциялық емес акционерлік қоғамының Басқарма мүшесі академиялық қызмет жөніндегі проректоры бос лауазымына орналасуға құжат қабылдау туралы хабарлайды.

2022 жылдың 13 мамырында «Жаратылыстану және ақпараттандыру» факультеті, «Химия, Биология және Химия-Биология» білім бағдарламаларының ұйымдастыруымен ««Жасыл» экономика – таза экология» тақырыбында республикалық ғылыми-практикалық конференция өтті.

Ұлы Жеңіс күні – бүгінгі бейбіт күніміздің негізі. Ата-бабаларымыздың ерең еңбегі риясыз күлкі, бейбіт өмір, жарқын болашақ сыйлады.

2022 жылдың 5-6 мамырларында Ы.Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық институтында «Химия», «Биология» және «География» пәндері бойынша қала мектептерінің 9-10 сынып оқушылары арасында «ЖАС ЭРУДИТ» атты V қалалық пәндік олимпиада болып өтті.

2022 жылдың 6 мамырында «Шетел тілі: екі шетел тілі, ағылшын тілі» білім беру бағдарламасының оқытушысы Ә.Сапарғалиқызының ұйымдастыруымен, ЕШТ-11-13 топ студенттері «Ұлы жеңіс күніне» орай іс-шара өткізді.

Кеше Ы.Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық институтының «Педагогика және филология» факультетінің «Қазақ тілі мен әдебиеті» мамандығының ҚБ-21 топ студенттері ұйымдастыруымен 9 мамыр Жеңіс күніне арналған «Ұлы ерлік – ұрпаққа үлгі» атты ашық тәрбие сағаты өтті.

1 бет. Барлығы: 58