Байқаулар, гранттар 2016-2017

Есеп беру жылында Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында жаратылыстану, техникалық, әлеуметтік-гуманитарлық және экономикалық ғылымдар бойынша студенттердің ғылыми-зерттеу жұмыстарының республикалық конкурсына студенттердің қатысуы нәтижелі болды, ҚР БҒМ дипломымен 10 жұмыс марапатталды:
1. Алтынбек Ұлбала, Ысқақ Гүлбану. 5В011200 "Химия" мамандығы 4 курс, тақырыбы: "Алкандардан сутек құрамдас қосылыстар алу әдісі" - ІІ ОРЫН (ғылыми жетекшісі: қ. х. м., доцент Масалимова Б. Қ.)
2. Полат Жанна.Мамандық 5В011700- "Қазақ тілі мен әдебиеті" 4 курс, тақырыбы:" Қазақ баспасөзінің дамуы және қазақ зиялылары " - ІІІ орын (ғылыми жетекшісі: ф.ғ. к.н., доцент Рахметова Б. А.)
3. Әбдімәлікова Гаухар. 5В012200 "Орыс тілінде оқытылатын мектептегі орыс тілі мен әдебиеті" мамандығы, 4 курс, тақырыбы: "Қостанай облысы Арқалық қ.годонимов г. Костанайской области лексико-семантический и структурно-грамматический аспекты годонимов г. Костанайской области" - ІІ ОРЫН ( ғылыми жетекшісі: аға оқытушы, магистр Ибрагим А. Е.).
4. Толығырақ Оқу 5В010300 "Педагогика және психология" мамандығы 3 курс, тақырыбы:"коллаборативті орта құру арқылы қазіргі заманғы оқушылардың құндылықты орентациясын қалыптастыру" - ІІ ОРЫН (ғылыми жетекшісі: аға оқытушы, магистр Алькуатова А. Л.).
5. Жанбырбай Гүлдана, Мирамбек Нұрсұлу. 5В010700 "Бейнелеу өнері және сызу" мамандығы 3 курс, тақырыбы:"Бейнелеу өнері пәнінде оқушылардың шығармашылық белсенділігін арттыру" -ІІ ОРЫН (ғылыми жетекшісі: п.ғ. к., доцент С. Ж. Түрікпенова).
6. Қали Айгүл.5В011400"Тарих" мамандығы 4курс, тақырыбы: "Торғай жұрты-зұлмат жылдар құрбаны"-ІІІ орын (ғылыми жетекшісі: к. филос.доцент Г. С. Конкина).
7. Журабекова Аяужан. 5В010200 "Бастауыш оқыту әдістемесі" мамандығы, 3 курс, тақырыбы:" Жекелеп оқыту бастауыш сынып оқушыларының зияткерлік қабілеттерін дамыту құралы " - ІІ ОРЫН (ғылыми жетекшілері: Жұмабаева Ж. А., Дуйсебекова А. Е.).
8. Кульмухамбетова С. М., Өмірзақ К. Ж. 5В011500 – "Құқық және экономика негіздері" мамандығы 4 курс, тақырыбы:" Қазақстан Республикасында инклюзивті білім берудің Конституциялық-құқықтық негіздері " - ІІІ орын (ғылыми жетекшісі: аға оқытушы. м. юр.ескерту.
9. Поездева А. Б. 5В011500 "Құқық және экономика негіздері" мамандығы 3 курс, тақырыбы: "Қазақстан Республикасының Білім беру саласындағы халықаралық ынтымақтастықты реттеудің конституциялық-құқықтық негіздері" ІІІ орын (ғылыми жетекшісі: аға оқытушы. м. юр.ескерту.
10. Сәлеметсіз Бе! 5В011900 "Шетел тілдері: екі шет тілі" мамандығы 2 курс, тақырыбы: "LESSON STUDY-ді мұғалімнің тәжірибесінде қолданудың ерекшеліктері" - ІІІ орын (ғылыми жетекшісі: аға оқытушы Ахметова Г. Х.)
2016 жылы ЖОО студенттері Тұңғыш Президент Қорының ұйымдастыруымен жаратылыстану, техникалық және гуманитарлық ғылымдар бойынша "Болашақ ғалымдары" атты үздік ғылыми жұмыс республикалық байқауына қатысты.РКШ-42 Әбдімәлікова Гаухар "Қостанай облысы Арқалық қ. годонимовтың Лексико-семантикалық және құрылымдық-грамматикалық аспектілері" тақырыбы бойынша жүлделі орынға ие болды (ғылыми жетекшісі аға оқытушы, магистр Ибрагим А. Е.).
Студенттерді ғылыми-зерттеу жұмыстарына ынталандыру және көбірек тарту мақсатында, үш жыл қатарынан сәуір айында АрқМПИ ректорының сыйлығына студенттік ғылыми жұмыстар байқауы өткізіледі. 31 студент қатысты, сыйақы қоры 120000 теңгені құрады.

Қабылдау комиссиясы: