Altynsarin institute студенттері наурызды Уфада қарсы алды

Биыл Ы.Алтынсарин атындағы АрқПИ студенттері Наурыз мейрамын М.Ақмолла атындағы БМПУ-да қарсы алды.

Жүздеген жылдар бойы қазақ халқының дәстүрлері мен әдет-ғұрыптарының ажырамас бөлігіне айналған Наурыз мерекесі Уфа қаласында ерекше күні атап өтіледі.
Наурыз мерекесі Х.Ахметов атындағы Башқұрт мемлекеттік филармониясында өтті, онда университет студенттері түрлі халықтардың: башқұрт, орыс, татар, қазақ, өзбек, тәжік, қырғыз, түрікмен, қазақ, қытай дәстүрлері мен мәдениеттерін ұсынды. Дәстүрлі би, ән және музыкалық аспаптармен жалғасқан құнды бағдарламадан кейін қонақтар әр ұлттың ұлттық тағамдарынан дәм татуға шақырылды.

Институт студенттер уфалықтарды домбыра ойынымен, қара жорға биімен құттықтады. Сондай-ақ, қатысушыларға амандық, сәттілік, бақыт, табыс пен денсаулық тілей отырып, «бешбармақ» дәстүрлі тағамы, тойымды бауырсақ, қымыз, құрт және қазақстандық тәтті ұсынылды.

Көпұлтты көрме филармонияның үлкен сахнасында жалғасын тапты, онда студенттер Ресейдің ерекше шығармашылық ұжымдары мен ұлттық диаспоралары өнер көрсетті.

Ақмола университетінің ректоры Салават Сағитов қатысушыларға өзінің жылы лебізін жолдады.
«Мен бұл залда «достық», «ата – баба», «дәстүрлер», «әдет-ғұрыптар» сөзінің тек ауызша емес, іс жүзінде оларды құрметтейтін, сақтайтын және ұрпақтан-ұрпаққа жеткізетін жандарды көргеніме қуаныштымын. Бұл күндері ораза православиелерде, Рамазан мұсылмандарында өтуде. Бүгін біз ата-бабаларымыз тұтандырған жылы достық ошағының айналасына жиналдық, әрбіріміз оны сақтап, әрі қарай келесі ұрпаққа беруіміз қажет. Сіздерге жақсылық тілеймін, бір – біріңізге игілік пен жылулық сыйлаңыз», - деді Салават Талғатұлы.
Мерекелік іс-шараларға БР мемлекеттік органдарының, Тәжікстан Республикасы Консулдығының, қырғыз, түрікмен, тәжік диаспораларының құрметті қонақтары қатысты.
Ұлттық мәдениеттер көрмесінің қорытындысы бойынша Ақмола университетінің студенттері арасында түрлі номинациялар бойынша жеңімпаздар анықталды. АрқПИ командасы «Ең тату команда» номинациясына ие болды.

Барлық қатысушылар естелік сыйлықтар мен құрмет грамоталарын алды.

Қабылдау комиссиясы: