«Қазақстан – Түркі әлемінің бесігі» республикалық ғылыми конференция (12 қараша 2020 жыл)

2020 жылдың 12 қараша күні сағат 15.00-де Ы. Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық институтында ZOOM платформасында бейне –конференция формасында Қазақстан тарихы, құқық және экономика негіздері кафедрасы және Рухани жаңғару жобалық кеңсесінің ұйымдастыруымен «Қазақстан – Түркі әлемінің бесігі» атты республикалық ғылыми конференциясы өткізілді.

Мақсаты - «Ұлы Даланың жеті қыры» мақаласының бір тармағы Қазақстан түркі әлемінің бесігі тақырыбын терең ашу, ата-бабамыздың адамзат даму тарихына қосқан үлесің түсіндіру арқылы тарихымызбен, салт-дәстүрімізге, тілімізбен ұлы тұлғаларымызды танып білуге деген қызығушылықты және патриоттық сезімді арттыруға ықпал жасау.
Конференцияға тарихшылар, білім саласының қызметкерлері, докторанттар, магистрлар, студенттер және арнашақырылған қонақтар. Жалпы саны 100- ден аса адам қатысты.
Ғылыми - практикалық конференция баяндамашылары:
Модератор: Конкина Гулбаршын Спановна – Ы.Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық институтының Тарих және өнер факультетінің деканы, философия ғылымдарының кандидаты.
Қуанышбаев Сейітбек Бекенұлы – Ы.Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық институтының Басқарма Төрағасы-Ректор м.а. г.ғ.д., профессор құттықтау сөзі.
Смағұлов Нұртас Бірлікұлы - Е.А.Бөкетов атындағы Қарағанды университеті тарих факультеті деканының ғылыми істер жөніндегі орынбасыры, тарих магистрі, аға оқытушы.
Баяндама тақырыбы: Екінші түрік қағанатының идеологы, мемлекеттік бас кеңесшісі Тоныкөктің саяси тұлғасы және қағанаттың жүргізген сыртқы саясаты
Сейтказина Құралай Отаубаевна- Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті Тарих факультеті деканының оқу-ісі жөніндегі орынбасары, тарих ғылымдарының кондидаты, доценті
Баяндам тақырыбы: Көрнекті мемлекет қайраткері Нығмет Нұрмақовтың қоғамдық-саяси қызметі
Елеусов Баубек Аймаханұлы – Педагогикалық ғылымдар магистры, аға оқытушы.
Баяндама тақырыбы: Бар өмірін Әл-Фараби бабамызға арнап, қазақ еліне, түркі әлеміне қайтарған біртуар ғалым Әл-Машани.

Қабылдау комиссиясы: