Әбу Насыр әл-Фараби: мұрагерлікке ие болу және көбейту

13 қараша 2019 жыл Абу Насыр әл-Фарабидің 1150 жылдығы аясында Ы.Алтынсарин атындағы Арқалық мемлекеттік педагогикалық институтының жоспары бойынша экскурсия ұйымдастырылып, студенттермен және Арқалық қаласындағы облыстық № 2 әмбебап ғылыми кітапханасы қызметкерлерімен өткізілді. Тарих мамандығының ТХ-11, ТХ-21 топ студенттерімен және «Қазақстан тарихы, құқық және экономика негіздері» кафедрасының оқытушысы Жармагамбетов Е.Е қаламыздың кітапханасында өткен«Түркі әлемінің рухани жұлдызы» кітап көрмесінде қатысты.
 Мақсаты: жас ұрпақты ұлы ағартушы Абу Насыр әл-Фарабидің туылғанына 2020 жылы 1150 жыл толуына байланысты өмірі мен шығармашылығымен таныстыру, жастарға қазіргі таңға дейінгі үлгісі ретінде Әл-Фарабидің рухани мұрасы екендігін таныстырып, насихаттау.
 Оку залы бөлімінің меңгерушісі Ляззат Баяхметова студенттерге Әбу Насыр әл-Фарабидің еңбектері, өркениет философиясы және жаһандану дәуірінде олардың өсіп келе жатқан өзектілігі туралы айтып, жеткізді.
 Сонымен қатар, студенттер ОУНБ №2 қызметкерлері Ибикенова С., Есмаганбетова С., Сейткожина Г., Абаканова Н., Карсакбаева А. и Баяхметова Л. – ға осындай қызықты зияткерлік шараны ұйымдастырғаны үшін алғыс білдірді.
 Қорытындылай келе, мен әл-Фарабидің данышпандығына деген қызығушылық жылдар бойы жоғалған жоқ деп сенімді түрде айтқым келеді. Ұлы Отрарттар бүкіл әлемге танымал және құрметті. Оның мұрасының алуан түрлілігі өте зор және бүгінгі күнге дейін таусылмайды.

Приемная комиссия: 8-71430-7-11-57

ПОДПИШИТЕСЬ