Конференциялар 2017-2018 оқу жылы

Арқалық мемлекеттік педагогикалық институтында Ы. Алтынсарин (АрқМПИ) "Рухани жаңғыру" бағдарламасы аясында «Цифровое образование – передовые знания и компетентность» тақырыбында "Төлеген оқулары" Халықаралық ғылыми - тәжірибелік конференциясы өтті. Ғылыми-тәжірибелік конференцияға қатысушылардың алдында г.ғ. д., профессор Сейітбек Қуанышбаев құттықтау сөз сөйледі.
  Конференцияның баяндамашылары: профессор, "Тұран-Астана" университетінің экономика ғылымдарының докторы Урак Әлиев ("әлемдік үрдістермен салыстырғандағы Қазақстанның жоғары білім мен ғылымының қазіргі жағдайы"); физика-математика ғылымдарының кандидаты, Красноярск мемлекеттік педагогикалық университетінің ИМФИ профессоры Сергей Ларин («Компьютерная анимация в обучении математике»); педагогика ғылымдарының кандидаты, ҚР Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару Академиясының академиялық бағдарламалар орталығының бастығы Досым Байдрахманов («Цифровое образование: проблемы и перспективы развития»); PhD докторы, Аркмпи химия, биология және география кафедрасының меңгерушісі Қарлығаш Сұлтанғалиева («Важность создания инновационной экосистемы в образовании»); №10 ОМ ғылыми-әдістемелік жұмыс жөніндегі директордың орынбасары Батырхан Қарашинов («Пути и проблемы формирования инновационной культуры современных педагогов»). Пленарлық отырыстың күн тәртібін тақырыптық талқылау қазіргі ғылымның өзекті мәселелерін, Білім берудегі инновациялық технологияларды, оқытудың озық әдістерін жетілдіруді, заманауи білім берудегі ақпараттық технологиялардың рөлін қамтыды. Осы күні студенттердің ең үздік ғылыми жұмысы үшін ректордың сыйлығын алу конкурсының қорытындысы шығарылды. Байқау жеңімпаздары мен жүлдегерлері, сондай-ақ олардың ғылыми жетекшілері салтанатты түрде дипломдармен және ақшалай сыйлықтармен марапатталды. "Информатика" мамандығының 3-курс студенттері Сайыпова Гүлнұр, Альмаганбетов Руслан, Даулет Шынболат (ғылыми жетекшісі Самал Жамалова) үздік ғылыми жұмысы үшін АрқМПИ ректорының сыйлығына ие болды. "Тарих "мамандығының 3-курс студенті Зауреш Алданазарова (ғылыми жетекшілері Гүлбаршин Конкина, Ляйля Байбосын, Гүлжихан Каненова), сондай-ақ" Физика "мамандығының 3-курс студенттері Дархан Аккулов, Салима Жұмабаева (ғылыми жетекшісі Сания Жұмабаева) 20 мың көлемінде сыйақы алды. Үшінші орын жүлдегерлері "Тарих" мамандығының 4 курс студенті Ербол Елеусізов (ғылыми жетекшісі Ербол Жармағанбетов); "Шет тілі: екі шет тілі" мамандығының 2 курс студенті Айнұр Муратова (ғылыми жетекшісі Мақпал Оскина); "Қазақ тілі мен әдебиеті" мамандығының 4-курс студенті Аягөз Ибетова (ғылыми жетекшісі Катира Шакирова) 15 мың теңге көлемінде сыйақы алды. Конференция барысында үш секцияның жұмысы өтті 1 секция – «Цифровая образовательная система в естественных науках»; 2 секция – «Использование цифровых технологий в поддержке общечеловеческих ценностей»; 3 секция – «Гуманитарная миссия образования – основа новых технологий».

"Цифрлық Қазақстан "бағдарламасы бойынша «Развитие инновационных экосистем по программе «Цифровой Казахстан»: проблемы и перспективы» атты аймақтық ғылыми-практикалық конференция»

2018 жылғы 4 сәуірде Арқалық мемлекеттік педагогикалық институтында Ы. Алтынсарин атындағы өңірлік ғылыми-практикалық конференция өтті "Сандық Қазақстан "бағдарламасы бойынша инновациялық экожүйелерді дамыту: мәселелері мен болашағы".
   Конференцияның ашылуында АрқМПИ оқу және ғылыми жұмыс жөніндегі проректоры Нұрлыхан Темірбеков құттықтау сөз сөйледі. Пленарлық отырыста т.ғ. к.А. Байтурсынова Гүлнара Юнусова баяндама жасады тақырыбы «Экологическое образование в ХХІ веке»; СШ №4 мектебінің биология пәні мұғалімі Асемгуль Кемпирова «Организация лабораторных занятий с использованием информационных коммуникационных технологий на уроке биологии»; PhD АркГПИ им.И.Алтынсарина Алибек Еденов с докладом на тему «Использование информационных технологий в ВУЗе - гарантия качественного образования»; заместитель директора по научно-методической работе средней школы №3 им. Б. Майлина Мурат Зайнуллин с докладом «Природа - биосфера - противоречия в человеческой системе»; PhD АркГПИ им.И.Алтынсарина Карлыгаш Султангалиева с докладом на тему «Пути реализации направления развития инновационных экосистем по программе «Цифровой Казахстан».
Конференция аясында негізгі бағыттар бойынша 2 секция жұмыс істеді:
1. "Заманауи экологиялық мәселелер және аймақтың тұрақты дамуы" модератор ХБГ кафедрасының аға оқытушысы Сандуғаш Жиенбай;
2. "Білім беру бағдарламасындағы инновациялық қызмет әдістері" модератор ХБГ кафедрасының аға оқытушысы Гүлнара Балықбаева."Инновациялық экожүйені құру-үлкен жетістіктің кілті. Ол тиімді бәсекелесуге мүмкіндік береді және кез келген мемлекетке жаһандық нарықтың белсенді ойыншысы болуға мүмкіндік береді", - деп атап өтті конференцияға қатысушылар.
  Қазіргі уақытта көптеген елдерде цифрландыру дамудың стратегиялық басымдығы болып табылады. Жетекші әлемдік сарапшылардың болжамына сәйкес 2020 жылға қарай әлемдік экономиканың төрттен бірі Цифрлық болады және мемлекетке, бизнес пен қоғамға тиімді өзара іс-қимыл жасауға мүмкіндік беретін экономиканы цифрландыру технологияларын енгізу барынша ауқымды және серпінді процеске айналуда.
Әр түрлі елдер сандық өзгерістер саласында өз алдына әртүрлі басымдықтарды қояды. Біздің жағдайда, "Цифрлық Қазақстан" бағдарламасында біз тұрақты экономикалық өсуге қол жеткізу үшін цифрлық экожүйенің прогрессивті дамуын күтеміз". Секция жұмысы аяқталғаннан кейін қатысушыларға сертификаттар берілді, сондай-ақ конференцияның қарары қабылданды.

Қабылдау комиссиясы: