Пайдаланылатын жабдықтар мен бағдарламалық құралдардың тізбесі

«6В01506 – География», «6В01511 – География және Тарих» білім беру бағдарламасының профессорлық-оқытушылық құрамы оқу процесінде пәндерді оқыту сапасын жақсарту мақсатында келесі компьютерлік бағдарламаларды қолданады: Wordwall, Learningapps.org, Google Maps, Google Planeta, Canva.com, Piktochart.com, QGIS, ArcGIS, CapCut, Cam Studio, FreeMake video, Quis FreeMaker, iSpring Free, Zoom, Kahoot, Quizizz, GoogleDocs және т. б.

Студенттерге оқу тәжірибелік, ОСӨЖ жұмыстарын орындау үшін web-платформалармен және цифрлық технологиялармен  жұмыс жасайды. Сонымен қатар зертханалық жұмыстар мен ғылыми зерттеу жұмыстарын жүргізуге арналған заманауи цифрлық GIS технологиялармен жабдықталған компьютерлік аудиториялар, оқу залдары, медиазалдар ұсынылды.
Институттың медиаорталығында келесі оқу және деректі фильмдер бар:

Білім беру бағдарламаларының тобы

Оқу және деректі фильмдердің атауы

В016-География мұғалімдерін даярлау

Жердің орталығына саяхат

Атлас: Оңтүстік Африка

BBC: Жаһандық жылыну

Қазақстанның табиғаты туралы фильмдер

Тірі планета

Мұхит Одиссеясы i

Алып атқылау - ең үлкен жұмбақтар мен ашылмаған құпиялар

Тыныштық әлемі

Ұлы географиялық ашылулар

Бір тамшы судың шытырман оқиғалары

Жердің орталығына саяхат

Найзағай табиғат кері соғады

Ғарыш

Бүкіл әлем бойынша

6 7 8
Цифрлық география негіздерінде GIS технологиялармен электронды географиялық карта жасауда

Жетекшісі: аға оқытушы, магистр Калкашев Сағынғали Ғабизиятұлы

Студенттердің цифрлық құзыреттілігін дамытуға арналған компьютерлік бағдарламалары бар жабдықтар

Жабдық атауы

Пән атауы

Қолданылуы

География бойынша сандық зертхана

Геоэкология, Топырақтану негіздері және топырақ географиясы, Қазақстанның биоресурстары, Геоэкология және қоршаған ортаны қорғау, Климатология, метеорология және климатология негіздері

Экологиялық мониторинг саласында аспаптық әдістермен Географиялық зерттеулер жүргізуге арналған. Зертхана география бойынша практикалық және зерттеу жұмыстарын жүргізу үшін қажетті датчиктермен жабдықталған. Келесі Географиялық зерттеулер мен қоршаған орта параметрлерін өлшеу жүргізіледі: атмосфера мониторингі (температура, акустикалық ластану, атмосфералық оттегі концентрациясы, улы газ); су ортасының мониторингі (температура, қышқылдық, нитрат-ион концентрациясы датчиктері)); жауын-шашын мониторингі (қышқылдық, нитрат-ион концентрациясының датчиктері);топырақ мониторингі (топырақ ерітіндісін, топырақ сығындысын дайындау, қышқылдық датчиктер, нитрат-ион концентрациясы). Зертханалық сенсорлар жеке компьютерге қосылады. Жинаққа бағдарламалық жасақтама қоса беріледі. Зертхана зерттеу және жобалау жұмыстарын жүргізу үшін тамаша мүмкіндіктер ұсынады.