Академиялық бағдарламалар және әдістемелік жұмыс офисі

Saniya Bakitzhanovna

Жұмабаева Сәния Бақытжанқызы
Академиялық бағдарламалар және әдістемелік жұмыс офисінің бастығы

Тел.: 8 (71430) 7-24-88 (ішкі 141)

Кеңсе функциялары
• ББ әзірлеуді ұйымдастыру, оларды ресімдеу және ғылыми кеңестің бекітуіне ұсыну.
• Институтты оқу және оқу-әдістемелік құжаттамамен қамтамасыз ету.
• Ғылыми кеңестің жұмыс оқу жоспарларын құрастыруды, ресімдеуді және бекітуге ұсынуды ұйымдастыру.
• Оқу жүктемесін есептеуді, ПОҚ штаттық бірліктерін есептеуді және оқытушылардың оқу және әдістемелік жұмыстарды орындауын бақылау.
• Әр оқу жылына академиялық күнтізбені және семестрлік-апталық оқу сабақтарының кестесін құру.
• Оқытудың жаңа технологиялары бойынша ұйымдастырушылық оқу-әдістемелік құжаттаманы дайындау.
• Оқу процесін ұйымдастыруды жетілдіру мақсатында ҚР басқа жоғары оқу орындарымен және олардың өкілдіктерімен байланыс орнату.
• Кеңсенің құзыретіне кіретін мәселелер шеңберінде семинарлар, кеңестер және басқа да іс-шаралар өткізу.
• Оқу-әдістемелік жұмыстың перспективалық кешенді жоспарлары мен бағдарламаларын әзірлеуге қатысу.
• Әдістемелік семинарларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу.
• Факультеттер мен кафедралардың институт іс-шараларын, Ғылыми кеңес шешімдерін, оқу-әдістемелік жұмыс мәселелері бойынша бұйрықтар мен өкімдерді орындауын бақылау.
• Ғылыми кеңес және ректорат материалдары бойынша факультеттер мен кафедралардағы оқу-әдістемелік жұмыс мәселелері бойынша бұйрықтар жобасын дайындау, осы тексерулердің нәтижелерін қорытындылау және осы жұмысты жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу.
• Оқу үдерісін жетілдіру және озық тәжірибені тарату бойынша ұсыныстар әзірлеу.
• Студенттердің кәсіби тәжірибелерін ұйымдастыру;
• Бос орындар Жәрмеңкесін өткізу;
• Институт студенттері мен түлектерінің кәсіби жұмыспен қамтылуына және тиімді жұмысқа орналасуына жәрдемдесу;
• Табысты мансап құру, кәсіби өсу мен даму жолында студенттер мен институт түлектеріне консультативтік және ақпараттық көмек көрсету;
• Білім алушылардың еңбек нарығындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру мақсатында олардың кәсіби дамуына жәрдемдесу;
• Жұмыс берушілерге институттың студенттері мен түлектері арасынан қызметкерлерді іздеуге және іріктеуге көмектесу.
• Түлектерді жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдармен өзара іс-қимыл жасау;
• Мемлекеттік тапсырыс бойынша білім алған түлектерді жұмысқа орналастыру мәселелері бойынша «Қаржы орталығы» АҚ-мен өзара іс-қимыл жасау;
• Түлектерді жұмысқа орналастыру мониторингі;
• Ғылыми-зерттеу жұмыстарының ағымдағы және перспективалық жоспарларын (бұдан әрі – ҒЗЖ) әзірлеу);
• ҒЗЖ жоспарларының орындалуы туралы есептік құжаттаманы дайындау;
• Институттың ҒЗЖ нәтижелілік көрсеткіштеріне талдау жүргізу;
• ҒЗЖ жоспарларын орындау бойынша институт бөлімшелерінің қызметін бақылау және талдау;
• Институт ПОҚ-ның ғылыми қызметін жандандыруға бағытталған іс-шараларды жоспарлау және ұйымдастыру, оның ішінде: институтта ғылыми-практикалық конференциялар, дөңгелек үстелдер, семинарлар және басқа да көпшілік сипаттағы ғылыми іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу;
• институт ПОҚ-ның ғылыми іс-шараларға қатысуын ұйымдастыру;
• білім алушылардың ғылыми-зерттеу қызметін ақпараттық және ұйымдастырушылық қамтамасыз ету;
институттың құрылымдық бөлімшелеріне басшылықтың өкімдерін, конференциялар, семинарлар, конкурстар және ҒЗЖ ұйымдастыру бойынша басқа да құжаттар туралы ақпаратты жеткізу;
Академиялық бағдарламалар және әдістемелік жұмыстар кеңсесінің ұйымдастыру құрылымы:
• Жетекші
• Бас маман