Халықаралық ынтымақтастық 2013 жыл

Халықаралық ынтымақтастық қазіргі уақытта институт басшылығының қолданып отырған шаралары АрқМПИ-ң ғылыми және әлемдік білім беру қауымдастығына біріктіру жөніндегі міндеттерді орындауға бағытталған. Бұл жұмыс ғылыми-практикалық семинарлар мен конференцияларды ұйымдастыр, оқытушы кадрлармен  іс-тәжірибе алмасу және студенттік академиялық ұтқырлықты дамыту жолдарымен, Ресей Федерациясының жетекші университеттері НОУ ВПО « Смоленскі гуманитарлық университеті, НОУ ВПО « Смоленск мемлекеттік университет», НОУ ВПО « Тюмень мемлекеттік университеттерімен» ынтымақтастық бағдарламасы аясында жүзеге асырылады .
     2012 жылы білім және ғылым саласында ынтымақтастықты дамыту және нығайту мақсатында байланыстар жасалып, шетел жоғары  оқу орындарымен байланыс жасау үшін тиісті хаттар жіберілді. АрқМПИ–ң халықаралық ынтымақтастығын дамытудың негізгі мақсаты оқу үдерісін және ғылыми қызметтерді интернационализациялау, сонымен қатар академиялық және ғылыми жұртшылық арасында оңтайлы имиджін (бедел бейнесін ) арттыру.
     Ынтымақтастықтың негізгі бағыттары:
Оқулықтар мен оқу-әдістемелік құралдары арқылы бірлесіп ынтымақтастық құруды жетілдіру.
Ғылыми-тәжірибелік конференцияларда бірлесе жасаған, әдістемелік семинарлар және шебер кластар, тағылымдар оқытылмақ (соның ішінде интерактивті технологиялардың қолданылуы).
Ғылыми қызметкерлердің және мамандардың біліктілікті арттыру.
Ғылыми және оқу-әдістеме әдебиеті арасында үйлесімдіпубликациялар алмасу.
Келісімдердің шегінде бірлескен ынтымақтастық туралы ғылыми-педагогикалық  іс-шаралар жүргізілді.
    2011 жылдың ақпанында «Дружба народов-времен связующая нить» Ы. Алтынсаринның орыс достарына арналған Халықаралық дөңгелек үстел өткізілді.
    Халықаралық дөңгелек үстел Ы.Алтынсаринның оқу барысында және қызметінде орыс және  шығыс ғалымдарымен табуысуына мақсатталған.
     2011 жылдың қазан айында АрқМПИ өткізілген «Жаһандану жағдайында білім берудегі ұлттық тағылым мәселелері» республикалық ғылыми-тәжірибелік конференцияға Тюмень мемлекеттік университеттің оқытушылары қатысты.
    2011 жылы қарашада иститтута өткізілген «Педагог новой формации: профессиональный стандарт педагогической деятельности – актуальность, принципы, содержание» Халықаралық дөңгелек үстелде Смоленск мемлекеттік университеті және Смоленск гуманитарлық университетінің профессорларының Сенькина Гульжан Ержановна, Гриценко Валентина Васильевна«Профессиональный стандарт учителя РК» жобалары, рецензиялары жарияланды.
Смоленск гуманитарлық университетінің әлеуметтік психология кафедрасының меңгерушісі Гриценко Валентина Васильевна 2009 жылдан 2011 жыл аралығында АрқМПИ педагогика және психология кафедрасымен бірігіп жұмыс жасады. Оқу процесі кезінде студенттерге онлайн-дәріс жүргізді.
     2012 жылдың соңында ынтымақтастық жайлы Афина қаласында /Греция/ және МОУВПО «Московский государственный областной университет» /Ресей/ келісім шартқа қол қойылды.
    2013 жылдың басында Магнитогор мемелекеттік университетімен ғылыми-тәжірибелік ынтымақтастық жайлы келісім жасалды.
    Келісімдер шегінде өзара айырбас ақпаратпен жүзеге асады, ғылыми-зерттеу ақпарат және лайықты ғылыми-зерттеу табыстармен, ғылыми және мерзімді материалдармен, ғылыми семинарлар, конференциялар, тағылымдамалар, студенттердің және оқытушылардың академиялық жинақылығы.
2013 жылы қазанда Грециядан математика професоры институтқа шықырылды.

12 қазан 2013 жылы Восточный шағын жинақталған мектебінде «Жас маман педагог құзыреттілігін қалыптастыру» тақырыбында көшпелі семинар-тренинг өтті. Семинарды ұйымдастырушылар химия, биология және география кафедрасының меңгерушісі, х.ғ.к., доцент Б.Қ.Масалимова, аға оқытушылар С.Б.Жиенбай, А.Б.Құрманбаева.

Мақсаты: Мектеп мұғалімдеріне жас маман педагог құзіреттілігін қалыптастыруға көшпелі семинар арқылы әдістемелік көмек көрсету.

Қабылдау комиссиясы: