CONNECTED-2024:  шетелдік стратег-серіктестердің қатысуымен конференция

CONNECTED-2024: шетелдік стратег-серіктестердің қатысуымен конференция

2024 жылғы 18-19 қазан күндері Altynsarin institute өкілдері Басқарма Төрағасы-Ректор Ержан Әмірбекұлының басшылығымен Астанада өткен CONNECTED-2024 халықаралық конференциясына қатысты.

Форумға қатысушылардың қатарында Ы.Алтынсарин атындағы АрқПИ-ның серіктес жоғары оқу орындарының өкілдері де болды. Олар түркиялық PhD, prof. Ғалымдары Хикмет Қораш, сондай-ақ индонезиялық Prof.Saide және M. I. M Herzavina.

Конференция мәдениеттер, философиялар, технологиялар және табиғатпен өзара әрекеттесу объективі арқылы болашақты түсінуге арналды.
Іс-шараға әлемнің 20-дан астам елінен 1500-ге жуық делегат қатысты. Олардың қатарында жетекші футурологтар, философтар, инноваторлар, халықаралық ұйымдар мен ірі корпорациялардың өкілдері бар.
Іс-шараның салтанатты ашылуында ҚР Премьер-Министрінің орынбасары Тамара Дүйсенова сөз сөйлеп, Президент Қасым-Жомарт Тоқаевтың атынан құттықтау жолдауын жеткізді.

Мемлекет басшысы «CONNECTED 2024» — бұл шығармашылық идеяларды талқылауға, болашақты болжауға, сондай-ақ озық білім мен тәжірибе алмасуға бағытталған бірегей жоба екенін атап өтті.
«Қазақстан шетелдік жетекші университеттермен ынтымақтастықта академиялық хаб құру бойынша белсенді жұмыс істеуде. Біз елдің ғылыми және инновациялық әлеуетін арттыру үшін берік негіз қалыптастырып жатырмыз, ал «CONNECTED 2024» конференциясы осы мақсатқа жетуге серпін береді. Бүгінгі іс-шара ғалымдар мен сарапшылар арасындағы халықаралық байланыстарды нығайтуға, сондай-ақ білім мен адами капиталды дамытудың жаңа тәсілдерін әзірлеуге ықпал ететініне сенімдімін», - делінген Мемлекет басшысының құттықтауында.
Тамара Дүйсенова Мемлекет басшысының тапсырмасы бойынша Қазақстанда 23 жетекші әлемдік университет жұмыс істей бастағанын хабарлады. Вице-премьер Үкімет атынан стратегиялық серіктестерге алғысын білдіріп, бұл қадамның негізгі мақсаттары туралы айтып берді.
Конференция бағдарламасы үш негізгі бағытқа бағытталған: «Future Shaping», «Future Education & Science» және «EdTech and Impact Entrepreneurship».
CONNECTED-2024-тің негізгі тақырыптарының бірі «Білім және болашақ ғылымы» болды, оның шеңберінде Жаһандық көшбасшылық үшін зияткерлік капиталды қалыптастыру мәселелері және ғылыми дамудың жаңа модельдері талқыланды.
Конференцияның негізгі спикерлерінің қатарында танымал футурологтар, ғалымдар мен қоғам қайраткерлері, соның ішінде Сопақ Харари, Рае Квон Чунг, Пагги Лю және басқалары болды.